top of page
Сторінка музичного керівника: Services

Вас вітає

Поп'юк Дмитро Васильович

музичний керівник Конятинського ЗДО

...Як добриво збагачує землю та дозволяє зерну прорости, 

так і музика пробуджує в дитині сили та здібності, які б інакше ніколи не розквітли...

К. Орф

НАВІЩО ДИТИНІ ПОТРІБНА МУЗИКА?

На це запитання відповідають не педагоги, а й батьки. Звісно, скажуть вони, ми хочемо бачити своїх дітей всебічно розвиненими, гармонійними особистостями. Але що саме приховується за цими словами? Загальне уявлення, звичайно, є у всіх, але у кожного своє. Нині ситуація в дитячий музичній педагогіці нагадує вислів з однієї казки: „піди туди, не знаю куди”. Але ж деякі талановиті, творчі педагоги самі знаходять незвичайні, цікаві форми роботи з дітьми. Їх успіх у музичному вихованні пояснюється розумінням інтересів і потреб дитини. Діти, в свою чергу, завдяки таким педагогам, розкривають свої серця, перетворюючись у ельфів, які розуміють „мову вітру і квітів”, а також „бачать музику” і „танцюють вірші”. Такі педагоги вносять у практику музичного виховання свій досвід, і батьки бажають віддати саме до них свою дитину. А що робити іншим музичним педагогам, які хочуть дещо змінити у своїй роботі? Вихід є – потрібно навчитись працювати по-іншому, взяти за основу педагогіку, в якій не дитину пристосовують до методики, а методику до дитини.

IMG_3630.JPG

Музичне виховання

1. Необхідно розвивати музикальність дитини, незалежно від віку або природжених даних. Досвід показав, що музикальність, навіть зовсім незначна, легко піддається розвиткові, якщо займатися планомірно і цілеспрямовано. Робити це необхідно тому, що здатність сприймати музику, переживати її і навіть створювати – є загальнолюдська особливість.

2. Батьки повинні цікавитись, що і як співає дитина, які нові пісні вона вивчила в дитячому садку. Треба привчати дітей виконувати вивчені пісні в колі сім’ї, виховувати в них сміливість, невимушеність, виразність виконання.

3. Дорослі мусять берегти слух дитини від шкідливих впливів: різкі, гучні звуки (крик, шум, увімкнуте на повну силу радіо) – все це негативно відбивається на гостроті її слуху. Треба берегти голос дитини, не дозволяти кричати, голосно співати.

4. Потрібно залучати дитину до театру, особливо, музичних вистав, бажано робити це систематично. Музика допоможе дитині не лише відчути прекрасне, а й усвідомити його. Емоційний вплив музики набагато більший, ніж вплив будь якого іншого мистецтва.

5. Перегляд дитячих передач (мультфільмів, фільмів), прослуховування аудіо касет має бути тривалістю 20-30 хвилин за 1 сеанс. При цьому це має бути колективний перегляд, щоб дитина змогла отримати коментар по ходу дії. Дуже важливо, щоб одержані враження сприяли формуванню доброго смаку, всебічному розвитку дитини, несли позитивний настрій, максимально уникати агресії на екрані та в музиці.

6. Залучати дітей до сімейних традицій, знайомити їх з народними обрядами Харківщини та України, співати з ними українські народні пісні, розмовляти на Українській мові (яка є дуже мелодійною та співучою, образною та виразною) це впливає на патріотичні почуття дитини.

Основні завдання музичного виховання:

1. ВИХОВУВАТИ ЛЮБОВ ТА ІНТЕРЕС ДО МУЗИКИ. ТІЛЬКИ РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОЇ ЧУЙНОСТІ І СПРИЙНЯТЛИВОСТІ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ШИРОКО ВИКОРИСТОВУВАТИ ВИХОВНИЙ ВПЛИВ МУЗИКИ.
2. ЗБАГАЧУВАТИ ВРАЖЕННЯ ДІТЕЙ, ЗНАЙОМЛЯЧИ ЇХ У ВИРАЗНО ОРГАНІЗОВАНІЙ СИСТЕМІ З РІЗНОМАНІТНИМИ МУЗИЧНИМИ ТВОРАМИ І ВИКОРИСТОВУВАНИМИ ЗАСОБАМИ ВИРАЗНОСТІ.
3. ЗАЛУЧАТИ ДІТЕЙ ДО РІЗНОМАНІТНИХ ВИДІВ МУЗИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ФОРМУЮЧИ СПРИЙНЯТТЯ МУЗИКИ І НАЙПРОСТІШІ ВИКОНАВСЬКІ НАВИЧКИ В ОБЛАСТІ СПІВУ, РИТМІКИ, ГРИ НА ДИТЯЧИХ ІНСТРУМЕНТАХ. ЗНАЙОМИТИ З ПОЧАТКОВИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ. ВСЕ ЦЕ ДОЗВОЛИТЬ ЇМ ДІЯТИ УСВІДОМЛЕНО, НЕВИМУШЕНО, ВИРАЗНО.
4. РОЗВИВАТИ ЗАГАЛЬНУ МУЗИКАЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ (СЕНСОРНІ ЗДІБНОСТІ, ЛАДО-ВИСОТНИЙ СЛУХ, ПОЧУТТЯ РИТМУ), ФОРМУВАТИ СПІВОЧИЙ ГОЛОС І ВИРАЗНІСТЬ РУХІВ. ЯКЩО В ЦЬОМУ ВІЦІ ДИТИНИ НАВЧАЮТЬ І ЗАЛУЧАЮТЬ ДО АКТИВНОЇ ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ТО ВІДБУВАЄТЬСЯ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВСІХ ЙОГО ЗДІБНОСТЕЙ.
5. СПРИЯТИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНОГО СМАКУ. НА ОСНОВІ ОТРИМАНИХ ВРАЖЕНЬ І УЯВЛЕНЬ ПРО МУЗИКУ ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ СПОЧАТКУ ВИБІРКОВЕ, А ПОТІМ ОЦІНЮВАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВИКОНУВАНИХ ТВОРІВ.
6. РОЗВИВАТИ ТВОРЧЕ СТАВЛЕННЯ ДО МУЗИКИ ПЕРШ ЗА ВСЕ В ТАКІЙ ДОСТУПНІЙ ДЛЯ ДІТЕЙ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯК ПЕРЕДАЧА ОБРАЗІВ У МУЗИЧНО-РИТМІЧНИХ РУХАХ, ПІСЕННИХ ІМПРОВІЗАЦІЯХ, В ІГРАХ І ДРАМАТИЗАЦІЇ.
IMG_E3639.JPG
bottom of page